Talent OŠ Monte Zaro Lisa Pliško : njen nastup na Melodijama Istre i Kvarnera (MiK)
Učiteljica glazbene kulture Štefica Čeh organizirala je drugi Talent naše škole. Od svih pristiglih glumačkih, pjevačkih i plesnih talenata izdvojit ćemo Lisu Pliško, učenicu 5.b razreda. Upravo je taj njen nastup bio zapažen te je pozvana da pjeva u uvodnom dijelu Melodija Istre i Kvarnera.
1. Kako si se osjećala kada si nastupala pred cijelom školom?
Lisa: „Tresla sam se”.
2. Jesu li ti roditelji izabrali pjesmu ili si ju sama izabrala?
Lisa: „Nitko od nas, već moja učiteljica iz pjevanja izabrala je pjesmu koja mi odgovara”.
3. Koliko si imala godina kada si naučila pjevati, odnosno kada si shvatila da će pjevanje biti tvoj hobi?
Lisa: „Kada sam došla u prvi razred učiteljica Štefica Čeh me poticala na to”.
4. Što je to MIK? Čuli smo da si sudjelovala i oduševila publiku?
Lisa: „Mik je festival Melodije Istre i Kvarnera, natjecanje gdje odrasli trebaju napisati pjesmu i otpjevati ju. Nakon toga i djeca imaju mogućnost nastupiti. A ja sam na MIK-u koji se održao u našem gradu otpjevala pjesmu „Zami me sobun sakamo” autorice Karin Kuljanić.
5. Koji je to jezik „Zami me sobun sakamo”?
Lisa: „Istarski, želim reći čakavski dijalekt u Istri”.
6. Jeli ti bilo teško otpjevati pjesmu?
Lisa: „Da, jer sam trebala otpjevati s drukčijim naglaskom”.
7. Vratimo se na početak: kako se zvala pjesma koju si otpjevala kada si nastupala pred cijelom školom?
Lisa: „Bila je na talijanskom jeziku i zvala se „Tutti quanti vogliono fare il jazz”.
Lisa: A za kraj da te ja pitam znaš li ti Tina iz kojeg je to crtića pjesma?
Tina: „Ne bih znala…”.
Lisa: „Pjesma je iz crtića Mačke iz visokog društva, to je Disneyev crtić kojeg sam prvi put gledala kada sam bila jako, jako mala”.
Tekst: Tina Rakovac Ključo, 5.a
Fotografije: iz privatnog albuma učenice Lise Pliško